1.354 gösterim
25,55 viral puan

İstanbul’da şüpheli paket alarmı

1 Başakşehir
AVM önünde bomba bulundu
Vatandaşlar Sabah saatlerinde Kayaşehir’de bulunan bir alışveriş merkezi önünde 2 çakmak gazı tüpüne sarılı bir düzenek gördü. Vatandaşın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri alışveriş merkezinin önündeki caddeyi güvenlik şeridiyle trafiğe kapattı. Bomba uzmanı ekipler inceledikleri cismin el yapımı, basınç etkili ve parça tesirli bomba olduğunu tespit etti. Olay yerindeki araştırmalarını tamamlayan polis bombayı etkisiz hale getirdikten sonra üzerine sarılı olan çakmak gazı tüpleriyle birlikte detaylı olarak incelemek üzere emniyete götürdü. Polis yolu yeniden ulaşıma açtı.

2 Sefaköy
Yükselen alevler korkuttu
Sefaköy Halkalı Caddesi’ndeki bir alışveriş merkezinin karşısında bulunan dershanenin önünde sabah kırmızı renkte çakmak gazı kutusu gören vatandaşlar durumdan şüphelenerek polisi ardı. Olay yerine gelen ekipler, caddeyi güvenlik şeridiyle trafiğe kapattı. Bomba uzmanı ekipler çakmak gazı kutusunu fünye ile kontrollü bir şekilde patlattı. Patlama sırasında alevler yükseldi. Polis fünye ile patlatılan çakmak gazı kutusunu incelemek üzere delil torbasına koyarak emniyete götürdü. Kapatılan yol daha sonra trafiğe açıldı.

3 Talatpaşa
Ses bombası ve 2 şüpheli paket
Beyoğlu Okmeydanı ile Kağıthane Talatpaşa Mahallesini bağlayan Talatpaşa Köprüsü’ne önceki gece gelen bir grup, köprü üzerine ses bombası attı. Patlama nedeniyle çevredekiler büyük korku yaşadı. Grup daha sonra metrobüs durağı girişinin de bulunduğu köprü üzerine iki paket bırakarak kaçtı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Köprüyü araç ve yaya trafiğine kapatan ekipler uzun namlulu silahlarla güvenlik önlemi aldı. Köprü üzerine gelen uzman ekipler bırakılan iki şüpheli paketi fünyeyle kontrollü şekilde patlattı. Paketlerde herhangi bir patlayıcıya rastlanmazken, polis helikopteri de bölgede devriye uçuşu yaptı. Çalışmaların ardından da köprü yaklaşık 2 saat sonra trafiğe açıldı.

4 Örnektepe
D100 karayolu kapatıldı
Polis ekiplerinin Talatpaşa Köprüsü’ndeki şüpheli paketleri imha ettiği dakikalarda, bir ihbar da Örnektepe Metrobüs Üst Geçidi’nden geldi. Köprüye asılan pankart ve şüpheli paket polis ekiplerini tekrar alarma geçirdi. Olay yerine gelen polis önce D-100 Karayolu’nu Edirne istikametini trafiğe kapattı. Olay yerine gelen bomba uzmanları bırakılan paketi fünyeyle patlattı. Patlatılan pakette herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanmadığı öğrenildi. Kapanan yol, ekiplerin incelemelerinin ardından yeniden trafiğe açıldı.

5 Sarıyer
İstinye'de uçaksavar mermisi
İstinye’de görevli belediye temizlik görevlisi öğle saatlerinde, İstinye Devlet Hastanesi otobüs durağının yanındaki çöp kutusunda, mermiyi fark etti. İhbar üzerine olay yerine gelen polis çevreyi güvenlik şeridi ile kapattı. Uzman ekipler çağrıldı. Olay yerine bomba imha uzmanları geldi. Trafik iki yönden kapatıldı. Özel giysisini giyen bomba uzmanı, inceleme yaptı. Telle bağladığı mermiyi, konulduğu otobüs durağından zemine düşürdü. Daha sonra uçaksavar mermisini imha etmek üzere götürdü.
MUHAMMETDAMAR 10.01.2015 saat 19:50
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 2 gösterim
  • Toplam Seed: 53 gösterim
  • Toplam Direkt: 1.299 gösterim
  • Viral Puan: 25,55