1.177 gösterim
25,59 viral puan

Lice'de asker, polis ve MİT'ten operasyon: 6 ton esrar...

Diyarbakır Valiliği, bu sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve MİT Bölge Başkanlığının ayrı istihbari faaliyetleri üzerine İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyon başlattığı belirtildi. Valilik açıklamasında, "Uyuşturucu ile mücadele kapsamında, Lice İlçesi Bağlan Mahallesinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahısların yakalanması, esrar maddelerinin ele geçirilmesine yönelik olarak adli makamların talimatı ile 22 Aralık 2014 tarihinde Saat 03.00’ten itibaren arama faaliyeti başlatılmıştır" denildi.6 TON ESRAR YAKALANDI

Lice’de düzenlenen geniş kapsamlı uyuşturucu operasyonuna yüzlerce askerin yanı sıra İnsansız Hava Aracı (İHA) ve helikopterler de destek verdi. Özel eğitimli köpeklerin de kullanıldığı, daha önceden belirlenen adreslere düzenlenen operasyonlarda yaklaşık 6 ton esrar ile 1 adet M-16 tüfek ele geçirildi.
Operasyon sırasında ormanlık alandan askerlere ateş açıldı. Açılan ilk ateşte 1 asker yaralanırken, jandarma ekipleri de anında karşılık verdi. Kısa süreli çatışmanın ardından saldırganlar ormanın iç kesimlerine kaçtı. Yaralı asker ise helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ateş açan saldırganları yakalamak için operasyonlar sürüyor.

VALİLİK: UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SALDIRI DÜZENLENDİ
Diyarbakır Valiliği Lice İlçesi'nde düzenlenen 1 askerin yaralandığı ve 6 ton esrarın ele geçirildiği, operasyonla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:

"İstihbarî faaliyetlerine istinaden, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve MİT Bölge Başkanlığı müşterek olarak uyuşturucu ile mücadele kapsamında, Lice İlçesi Bağlan Mahallesi'nde uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahısların yakalanması, esrar maddelerinin ele geçirilmesine yönelik olarak adli makamların talimatı ile 22 Aralık 2014 tarihinde saat 03.00'den itibaren jandarma ve emniyet unsurlarından oluşan kuvvetle, alınan arama kararları doğrultusunda gerekli adli aramalar yapılmıştır. İcra edilen operasyonel faaliyet kapsamında, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama suçundan aranan 1 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, Arazide farklı noktalarda, 6 bin kg. toz esrar, 1 adet M-16 piyade tüfeği, 5 adet M-16 piyade tüfeği şarjörü, 30 adet M-16 piyade tüfeği fişeği, 1 adet araç (Hani Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait gasp edilen araç), ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır. Operasyon emniyeti için görevli birliklere uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmiştir. Saldırı sonucunda 1 askeri personel ateşli silahla hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmıştır."
MUHAMMETDAMAR 22.12.2014 saat 17:27
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 13 gösterim
  • Toplam Seed: 46 gösterim
  • Toplam Direkt: 1.118 gösterim
  • Viral Puan: 25,59