1.743 gösterim
21,00 viral puan

Nureddin Yıldız: 6 yaşındaki çocukla evlenilebilir

Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız katıldığı bir programda “küçük çocuklarla evlenebileceğini” söyledi.

Nureddin Yıldız "7 yaşında bir kız çocuğu, 25 yaşında erkek çocuğu ile veya 7 yaşında bir erkek çocuğu, 25 yaşında bir kız ile nikahlanabilir. Nikahlanmalarında sakınca yoktur. Evlilik için bir yaş söz konusu değildir. 10 yaşında, 7 yaşında, 6 yaşında nikaha engel bir durum yoktur" dedi.

“ÇALIŞAN KADIN FUHUŞA HAZIRLIK YAPIYOR” DEMİŞTİ

Daha önce de "Duyarlı Müslüman bir hanım, internet gibi insandan cine kadar herkese açık ve bir daha kapatılamayan bir ortama fotoğraflarını nasıl koyabilir" açıklaması ile tartışmaya yol açan Yıldız Yıldız "çalışan kadınların erkekleri doyumsuz hale getirdiğini ve ümmete zarar verdiğini" söylemişti.

Çalışan kadınlar için "erkeği ile ilişkisinde kadınlığı arızalıdır" diyen Yıldız şu ifadeleri kullanmıştı: “Her çalışan kadın gözü doymamış erkek demektir. Çalışan kadın ya evlenmeyi erteleyerek erkeklerin evlilik sürecini baltalıyor ya da evli olduğu halde çalıştığı için yorgunluğu ve vakit darlığı nedeniyle erkeği ile ilişkisinde kadınlığı arızalıdır. Kadınlığı arızalı olduğu için erkeğin gözü açtır. O evinde erkeğini eksik bırakıyor erkeği de yerinde bir başka kadına tasallut oluyor. Böyle fuhuş değil ama fuhuşa hazırlık yapan sürece destek oluyor. Ayrıca çalışan kadın doğurmayan ya da az doğuran kadın demektir. Yani benim ümmetim zarar gördü"
MUHAMMETDAMAR 10.01.2015 saat 19:48
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 14 gösterim
  • Toplam Seed: 83 gösterim
  • Toplam Direkt: 1.646 gösterim
  • Viral Puan: 21,00