1.373 gösterim
28,02 viral puan

Paris'te yeni saldırı!

Fransa peş peşe gelen rehine kriziyle sarsılıyor. Mizah dergisinde yapılan ve 12 kişinin hayatını kaybettiği katliamdan 2 gün sonra saldırganların bir matbaa binasında kuşatıldığı saatlerde, yine Paris'te bir markete giren saldırgan buradaki müşterileri rehin aldı. DHA muhabiri Gülten Özbey, tüm dünyanın gözünü çevirdiği Paris'te rehinelerin tutulduğu marketin bulunduğu bölgedeki son durumu görüntüledi. Polis ablukasına alınan sokak ve çevresinde deyim yerindeyse kuş uçurtulmuyor.

Paris’in doğusunda 20. bölgesi Porte de vincennes semtinde Türkiye saatiyle saat 14:00’te gıda ürünlerinin satıldığı Yahudilere ait bir bakkalın önünde silah sesleri duyulduğu ve bir şahsın mağazanın içinde bulunanları rehin alındığı bildiriliyor. Kesin olmamakla birlikte bu kişinin dün kadın polisi öldüren kişi olduğu sanılıyor.

Markette gerçekleştirilen eylemde 1 kişinin yaralandığı bildirildi. Fransız polisi marketin önünde elleri tetikte bir biçimde tayakkuz halinde.Çok sayıda ekip ve jandarma özel komandoları ekipler yüksek binalara ve çevreye konuşlandırıldı. Markette en az 5 kişinin bulunduğu bildiriliyor.

Fransa İçişleri Bakanlığı açıklama yaparak vatandaşların ve siviller rehinelerin olduğu bölgelereden uzak durmaları gerektiğini duyurdu.
MUHAMMETDAMAR 09.01.2015 saat 17:22
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Toplam Seed: 49 gösterim
  • Toplam Direkt: 1.324 gösterim
  • Viral Puan: 28,02